ERASMUS+KA1

IMG 0601

Το σχολείο μας έχει την ευκαιρία να συμμετέχει για πρώτη φορά φέτος στο πρόγραμμα Erasmus +KA1, που πραγματοποίηθηκε στην Μερσίνη της Τουρκίας, από τις 26 Νοεμβρίου έως και τις 2 Δεκεμβρίου 2023.

Το σχολείο μας εκπροσώπησε ο εκπαιδευτικός μουσικής, Αδαμόπουλος Δημήτρης, ο οποίος συμμετείχε στο γκρουπ course training με θέμα Δημιουργική σκέψη (Creative Thinking). Στο πρόγραμμα πήραν μέρος εκπαιδευτικοί τόσο από την Πρωτοβάθμια, όσο και από την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση του ν. Βοιωτίας.

Οι εκπαιδευτικοί χωρίστηκαν σε δύο γκρουπ και το κάθε γκρουπ περιλάμβανε :
1ο Course Training -> εκπαιδεύτηκε στα :Web2 εργαλεία , Robotics and Aurdinio
2ο Job shadowing -> Καινοτόμες Παιδαγωγικές Προσεγγίσεις στη Συνεκπαίδευση
Κατά την παραμονή μας εκεί, είχαμε την ευκαιρία να συμμετέχουμε σε εργαστήρια, τα οποία πραγματοποιήθηκαν σε Τεχνολογικά Κέντρα  και σε σχολεία της περιοχής . Επίσης, ξεναγηθήκαμε σε αρχαιολογικούς χώρους, μουσεία και μνημεία πολιτιστικής κληρονομιάς της περιοχής.
Ευχαριστούμε θερμά τη ΔΠΕ και ΔΔΕ Βοιωτίας.

IMG 0604 IMG 0606 IMG 0607 IMG 0608 IMG 0610 IMG 0611 IMG 0609 IMG 0612 IMG 0613 IMG 0615